Vlčí mládě | Teen Wolf | 1. série

10. září 2013 v 22:31 | Delly |  Seriály
Země původu: USA
Roky vysílání: 2011 - vysílá se
Délka epizody: 41 minut
Žánr: drama, horor, komedie, romantický, teenScott McCall je naprosto normální kluk, který na škole nepatří zrovna k těm oblíbeným. Žije jen s matkou, ve škole se mu tak úplně nedaří a jeho velkým přáním je dostat se do první lajny v lakrosu, který se hraje na jejich střední škole (zatím většinu času totiž proseděl jen na lavičce vedle svého nejlepšího kamaráda Stilese). Život se mu ale změní, když ho Stiles vytáhne jednou večer do lesa, kde měli údajně najít polovinu těla mrtvé dívky a kam se shlukli policisté, aby našli druhou polovinu těla. Jenže Scott nakonec zůstane v lese sám a tam je napaden vlkodlakem. Naštěstí po střetnutí vyvázne živý, jen s kousnutím. Později se u něj začnou ale projevovat zvláštní příznaky a on si začne uvědomovat, že se ten večer stalo mnohem víc…

Zní to jako obrovské klišé a já vám můžu zaručit, že to klišé také je. Ze začátku. Když jsem poprvé viděla první díl, nepokračovala jsem v dalších. Zaprvé se mi tehdy nelíbila představa rozříznutého člověka vpůli a zadruhé jsem si říkala, že takových seriálů/knih/filmů jsem už viděla/četla, že mi tohle může klidně utéct. Chm, po roce jsem se k seriálu ale dostala podruhé a tentokrát už rozhodnutá aspoň tu první sérii přelouskat. A víte co? Bylo to dobré. Bylo to tak dobré, že jsem se druhý den pustila do druhé série bez výčitek nebo myšlenek, že u toho akorát ztrácím čas. Ono to totiž není tak zlé, jak to možná na první pohled vypadá.

Vlastně pořádně nevím, co se mi na tomhle seriálu tak zalíbilo. Ale shrňme si to. Hlavní hrdina, co je za outsidera a který se v prvním díle čirou náhodou potlouká v lese, kde ho pokousá vlkodlak a on se jím tak stane. Jeho nejlepší kamarád, který je z toho možná vyděšený, ale snaží se mu co nejvíce pomoci. Nová holka na škole, které si náš milý hlavní hrdina ihned všimne a je z ní (samozřejmě naprosto nečekaně) totálně na větvi. Na škole si díky svým novým "schopnostem" stačí udělat nepřítele v podobě nejlepšího hráče lakrosu a děsně oblíbeného kluka, který čirou náhodou chodí s holkou, která se už strašnou dobu líbí jeho kamarádovi. Zapomněla jsem na něco? No jasně, ta mrtvola, kterou hledají po kouskách a tajemný chlapík, který se objeví vždycky, když to nikdo nečeká. To přece zní strašně podivně, nezdá se vám? A rozhodně se nedá poznat, co nás bude čekat!

Příběh postavený na typických klišé podobných příběhů. Může se z toho vyklubat něco aspoň trochu normálního a možná i překvapivého? No, možná ano, když od toho nečekáte úplné zázraky. Ono se možná zdá, že se seriál snažím úplně shodit, ale opak je pravdou. Ačkoliv je to klišémi napěchovaný seriál, tak se jedná pouze o rozjezd seriálu a v dalších dílech už je patrné, že si půjde seriál svou vlastní cestou a dokáže diváky i překvapit.

Jak jsem říkala výše, u seriálu je patrné, že se díl od dílu zlepšuje a napětí v jednotlivých dílech stoupá. Od problémů Scotta sžít se s faktem, že je vlkodlak, k tomu, jak se snaží zjistit, zda by měl věřit Derekovi, dalšímu vlkodlakovi ve městě, až k největšímu problému a tím je, že se ve městě objevil alfa, vlkodlak, který postupně zabíjí čím dál víc lidí. A to nemluvě o rodině, která se do města přistěhovala a není tak úplně obyčejnou, jelikož se jedná o rodinu plnou lovců, lovců, kteří mají v plánu najít a zneškodnit každého vlkodlaka, kterého potkají. Takže o napětí v tomhle seriálu není nouze. Myslím, že není nikdo, kdo by sebou při koukání aspoň jednou vyděšeně netrhl. Koneckonců, tenhle seriál je na akci a napětí založený.

Přesto se u něj nebude nudit ani romantická dušička, která se zaraduje při každé společné scéně Scotta a Allison. Stejně tak si na své přijdou i fanoušci humoru a vtipných scén. Vždyť kdo by si nezamiloval ironické poznámky Scottova nejlepšího kamaráda Stilese, který jimi nešetří ani v těch nejkritičtějších situacích! Tak seriál doporučuju především těm, co mají rádi nějaké to tajemno a dramatické scény. Těch je tu postupně opravdu docela dost.

Takže shrnuto? Naprosto nezaujatě a za mě? Já si Teen Wolf oblíbila, aspoň co můžu soudit po první sérii. Oblíbila jsem si postavy (no dobře, se Scottem možná trochu bojuju, ale koukám, že při druhé sérii se to překvapivě lepší). Oblíbila jsem si postupně se vyvíjející zápletku. A ačkoliv jsem si myslela, že na podobně laděné seriály nejsem, po tomhle dám možná ještě nějakému šanci. A možná vy byste mohli dát šanci zrovna Teen Wolf, protože ten seriál vůbec není špatný, ač možná není pro každého.

A teď jen tak ze zvědavosti. Najde se tu někdo, kdo si tady zamiloval postavu Stilese? Protože já toho kluka prostě žeru! A rozhodně by mi nevadilo, kdyby dostal více prostoru. A přiznám se, zprvu jsem se na to dívala jen kvůli němu. Protože já vážně miluju jeho "chytré" poznámky a jeho hlášky.Zdroje: tumblr | Google
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Šílenej Šílenej | Web | 11. září 2013 v 10:45 | Reagovat

kdo by si Stilese neoblíbil? borec každym coulem! Scallison je nuda, Sterek vládne! :D ale jakmile Scott začne zapojovat mozek, tak mě začíná děsit!
a žebříček oblíbenosti: Derek, Stiles, Chris, Peter, COACH, Danny a pár vybraných jedinců :D
už aby Davis přestal tyranizovat Derekose a dovalil druhou půlku třetí řady!

2 Delly Delly | Web | 11. září 2013 v 17:45 | Reagovat

[1]: Moje řeč! Stiles je moje nejoblíbenější postava. Někdy úplně stačí vidět ho, jak se tváří :D
Scotta v první sérii moc nemusím, ale ve druhé se to překvapivě docela mění. A to zase děsí mě :D
Koukám, že nejsem jediný cvok, co má v oblíbených postavách Petera :D Přiznávám, až po druhé řadě, ale co.
Sama jsem momentálně někde v půlce druhé řady, ale počítám, že potom budu pokračovat i řadou třetí. Obzvlášť s druhou řadou se mi to vážně začíná líbit :D

3 nel-ly nel-ly | Web | 23. října 2013 v 17:58 | Reagovat

ten seriál stojí jen na Stilesovi, hlavně když jim postupně odcházej jiní herci...
Dorea mě donutila na to koukat, tak jsem prošla všema sériema během pár týdnů a jko bez Stilese, nevim nevim, to by nedopadlo a taky miluju Lydii a Petera

bez Scotta bych přežila, alespoň už teď němá ten nehoráznej emo účes jako v první sérii O..o

4 Skylar Vincent Skylar Vincent | Web | 10. dubna 2014 v 21:20 | Reagovat

Naprostý souhlas. Stiles je naprosto úžasnej:D
Jsem někde na konci druhé řady a krom Stilese mám hrozně ráda Petera.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Picture from KIMAG3500´s DA. Layout by: