HP Challenge: Nejméně oblíbená kniha série

3. listopadu 2013 v 20:04 | Delly
Další vyloženě iritující otázka! No dobře, patří to k tomu, tak si přestanu stěžovat, když jsem si to koneckonců vymyslela sama, že zkusím celou challenge. Takže... nejméně oblíbený díl ze série? Hm, tak teď teprve platí, že budu muset svůj mozek namáhat. Je mi jasné, že se spoustě lidem nelíbí např. Fénixův řád kvůli Umbrigdeové nebo Relikvie smrti kvůli tolika zabití oblíbených postav, já se ale nakonec rozhodla pro jiný díl. Rozhodně to ale neberte tak, že bych ten díl neměla ráda, protože to je naprostý nesmysl. Já každý díl Harryho Pottera miluju a nikdy nepřestanu. Proto se chci na tuhle otázku podívat z trochu jiné strany.Po dlouhém přemýšlení tedy vybírám Kámen mudrců, ne proto, že by se mi kniha snad nelíbila, to ano, bylo kouzelné poprvé číst a objevovat kouzelnický svět společně s Harrym, na druhou stranu... po době strávené u jednotlivých dílů, hledání si dalších informací z kouzelnického světa, už je prostě zvláštní číst tenhle krátký úvod. A ještě to zhoršil ten fakt, že film téměř dokonale kopíruje samotnou knihu, pokud vynecháme některé scény a úryvky z knihy. A ono, když si u toho přesně vybavujete, jaké to bylo ve filmu, tak je pak těžké si knihu pořádně užít.

Nechci, aby si někdo myslel, že první díl nemám ráda. Mám ho ráda jako každý jiný, ale právě třeba film, ať je skvělý jakkoliv, mi to potěšení z knihy trochu pokazil. Navíc u prvních dvou dílů je jasné, pro jakou věkovou kategorii jsou knihy určeny a starší čtenář, který první díl přečetl hodněkrát, to má potom i o něco složitější.

Koukám, že mi daly zabrat hned dvě první otázky, jsem zvědavá, jak to půjde dál -_- Nevím, kdy přijdu se třetí, doufejme během tohoto týdne. A mě teď opět zajímá i váš názor! Souhlasíte se mnou nebo byste vybrali jiný díl? Váše odpovědi mě zajímají, tak sem s nimi.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martnka Martnka | Web | 4. listopadu 2013 v 8:07 | Reagovat

Já mám první díl ráda, ale je pravda, že se od ostatních tak trochu trhá (podle mě teda), protože ty ostatní díly na sebe pěkně navazují, od trojky je to tak určitě, či spíše je to od ní nejvíce vidět. K sedmému dílu mám taky výhrady, mě ani tak nevadí ti mrtví, bylo by absurdní aby všichni přežili. Mě spíš vadí, že tady Rowlingová mění svá vlastní pravidla. Např. Ron promluví hadí řečí, nebo Fideliovo zaklínadlo funguje jinak než doposud- stačí zabít Strážce tajemství a pokud to svěřil nějakému zbabělému mamlasovi, je tajemství v čudu.

2 nel-ly nel-ly | Web | 14. listopadu 2013 v 18:03 | Reagovat

Neeeeeee!!!
první díl je klasika, bez něj by nebylo nic :D jak můžeš?

já považuju za nejhorší asi Tajemnou komnatu, je taková, že by se bez ní člověk i obešel (což teda bez žádnýho dílu, jasně, ale tak...), míň oblíbenou mám pak čtyřku a šestku, a epilog sedmýho dílu úspěšně ignoruju :D

3 nel-ly nel-ly | Web | 14. listopadu 2013 v 18:05 | Reagovat

[1]: ale s tím hadím jazykem jsem si to taky říkala! úplně si pamatuju, jak jsem nad tím kroutila hlavou, ale co už... myslím, že Fidelovo zaklínadlo bylo furt stejné, jen když člověk tajemství svěří zrádci, nedá se nic dělat
smrti mi taky nevadily, i když já roky čekala, že umře Harrouš, to bylo trochu zklamání :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Picture from KIMAG3500´s DA. Layout by: