Únor 2014

Marcelo ve skutečném světě | Francisco X. Stork

6. února 2014 v 13:18 | D.
Marcelo Sandoval slyší hudbu, kterou nikdo jiný neslyší. Je to jeden z projevů psychické poruchy podobné autismu, kterou trpí. Celý dosavadní život chodil na školu pro žáky se speciálními potřebami, ale toto léto se jeho otec rozhodl, že musí poznat skutečný svět a zaměstná ho ve své právnické firmě. Marcelo poznává, co je to zrada, zklamání, žárlivost, hněv i touha a láska, a učí se s tím vším vyrovnávat.
Tento jedinečný příběh je příběhem o spravedlnosti i krutosti světa kolem nás a o tom, že každý z nás může někdy zaslechnout hudbu své duše.

Marcelo trpí poruchou, která má blízko k autismu. K jeho příznakům patří například právě to, že slyší tzv. vnitřní hudbu. Také nerozumí všemu, co lidé říkají, když to není myšleno naprosto přesně. Nerozumí metaforám nebo běžně zaběhnutým přirovnáním. Nemůžete na něj při rozhovoru mluvit příliš rychle, protože si každé vaše slovo musí sám přebrat. Proto chodí do Patersonu, školy, kterou navštěvují právě děti s podobnými poruchami. Ale najednou je přinucen jít pracovat do otcovy právnické firmy, ačkoli plánoval, že stráví prázdniny právě v Patersonu u poníků. Jenže nemá na výběr a tak ho čeká léto v hlučném městě a mezi lidmi, s nimiž bude muset normálně konverzovat. Musí začít žít ve skutečném světě.Picture from KIMAG3500´s DA. Layout by: